Tipy na výlet: Zřícenina Štarkov

Rádi trávíte víkend aktivně se svým psem? Přinášíme vám tip na krásný výlet na Vysočinu, konkrétně na zříceninu Štarkov v Novém Jimramově.

K vyhledání výletů v Brně a širším okolí doporučujeme tento web, sice již vypadá neaktivně, ale i tak se tam najde dost tipů, kam vyrazit. My vybrali zříceninu Štarkov, která slibovala super prostředí na pár fotek.

Cesta z Brna trvala zhruba necelou hodinku a půl a přinášela krásný výhled z auta – lesní silničky, malebné vesnice s krásnými chaloupkami, radost pohledět. Zajímavá byla zejména cesta přes údolní nádrž Vír, i ta stojí za zastávku a pohled do krajiny.

Zastavili jsme v obci Nový Jimramov kousek za autobusovou zastávkou Nový Jimramov – Rabuňka, je to odbočka po levé straně. Odtud se dá jít přímo po červené značce nahoru do lesa.

Přesto, že jsme plánovali jít přímo na zříceninu, z našeho plánu muselo nakonec kvůli Vladimírovi sejít, Cesta po červené ke zřícenině je totiž pořádný výšlap. 


Rozhodli jsme se tedy sejít z červené po boční cestičce, kterou lemoval mech, pařezy a krásný les. Nafotili jsme pár fotek, udělali krátkou procházku a kochali se. Na zříceninu vede i druhá cesta z Daňkovic, ta by měla být příjemnější.

Jestli se chcete mrknout, jak to vypadá přímo na zřícenině, klikněte zde.

Na zpáteční cestě jsme bohudík špatně odbočili a jeli jsme trochu jinou cestou, než při příjezdu. Ukázalo se to ale nakonec jako dobrá volba – cestu lemovala říčka s minimem vody, a tak jsme si udělali ještě zastávku v obci Koroužné, abychom pejskům svlažili pacičky. Na bříška už vody nezbylo, ale i tak si to pejsci užili.

Už jste na zřícenině byli? Jaký další výlet nám případně doporučujete?