Příběhy z adopcí: Melda

Úplně první příběh z adopce bude ten Meldin. Tato kráska se mi ozvala na mou poptávku po psích modelech, takže jsme rovnou spojili příjemné s užitečným – Meldička mi nafotila novou verzi námořnického šátku (jak jinak, než na Náplavce) a zároveň jsem vyzpovídala její rodiče o tom, proč a jak.

Znáte Meldin příběh?

Melda k nám přišla z prostředí, které nebylo popisováno moc pěkně. Byla maličká, vyhublá a na bříšku měla (a stále trochu má) památky po kariéře rodičky „bazošových štěňátek“. Holky z Buldočí naděje jí na začátku daly tu nejlepší péči a pak se už začal odvíjet ten správný příběh, ve kterém si Melda hoví na gauči a má dva sluhy, kteří jí poskytují lázeňskou péči.

Proč právě ona?

Předtím, než jsme potkali Meldu, jsme se u Buldočí naděje ucházeli o elegána Boba Švarce. V té době jsme však dokončovali školu, řešili bydlení a nemohli jsme tak námluvy s Bobem dotáhnout do konce. Bylo to však asi znamení, neboť po čase se objevil další psí hrdina, který potřeboval kámoše a do jejichž popisu jsme zapadali. Tak jsme spolu šli na rande a doufali jsme, že se Meldě budeme líbit.

Jaká první věc se vám honila hlavou po příjezdu domů?

Po pravdě jsme byli plní dojmů a v napětí, zdali se jí u nás bude líbit, nebude se bát a nebude se jí stýskat po holkách z Buldočí naděje. Také jsme ale přemýšleli, jestli náhodou nebude Conan ničitel a nezhostí se úkolu likvidace společné domácnosti. Veškeré obavy se naštěstí ukázaly býti planými. Meldinku jsme si přivezli večer, šli hned do postele, kde si na nás Meld pohodlně ustlala a spala až do rána. Byli jsme nadšení, že nám tak věří a dokáže s námi hned usnout. Jenže to jsme netušili, že jsme se zrovna stali svědky jedné z Meldiných dovedností, tzv. instant sleep, která Meldě umožňuje usnout v jakékoliv poloze během jedné vteřiny.

Jak se proměnila vaše domácnost?

Kromě několika zašpiněných zdí a počůraných časopisů téměř nijak. Melda je celkem flegmatik a povaleč. Hygienu doma zvládá naprosto s přehledem a věci neničí.  U nás doma tak přibyl pouze pelíšek, misky, granule a miliardy uvolněných chlupů.

Co vám Melda přinesla do života?

Štěstí a lásku. Je to naprosto nepředstavitelný pocit, když vás ta malá kočička každý den vítá a tulí se s vámi všemi možnými způsoby a vy vidíte, že je moc spokojená. Na druhou stranu musíme říct, že je potřeba počítat i s jistou dávkou strachu a obav o její zdraví. V žádném případě bychom ale své rozhodnutí adoptovat si pejska neměnili.

Co na ní máte rádi úplně nejvíc?

Všechny podoby její psí duše! Je to nejvíce přítulná kočička, ze které se ale vyklube drsná šéfka, a někdy i stará naprdlá babka! Je to taky zvědavec, co objevuje svět, tvrdohlavý buldok a koketa, když se na procházkách seznámí s nějakým sexy psem ze sousedství. Přidejte do toho její pochrupkávání, její každodenní ranní starost, zdali jsme přežili noc, která je následována nesmírnou radostí, že nás vidí a že žijeme. Nemůžete jí prostě nemilovat.

Líbil se Vám první příběh? Dejte nám vědět do komentářů! A komu ukápla slza jako mě, přiznejte se, ať v tom nejsem sama.