Proč to neděláme jednoduše

Jmenuju se Anna a jsem zakladatelka Pawsome. Sepsala jsem pro Vás článek, proč to v Pawsome děláme tak, jak to děláme a proč to neděláme jednodušeji. 

Když jsem Pawsome založila, kupovala jsem látky na Fleru od jiných drobných podnikatelek či v českých eshopech. Po malé chvíli jsem ale cítila, že výběr dostupného materiálu je pro mě žalostně malý. Látky nebyly dostatečně moderní a nevyhovovaly mým představám.

Opravdu vlastní vzory

Můj partner je UI designér. Jo, ani já moc nevím co to znamená. 😀 Každopádně umí v Illustratoru nakreslit super věci. A tak jsme si začali kreslit vlastní vzory a našli tiskárnu, která nám vzory natiskne na různé materiály – nepromokavé polyestery, 100% bavlny i směsi. A toto je naše největší výhoda. Vlastní vzory neznamenají stažené ze shutterstocku nebo z free fotobank. Naše vzory jsou naše od prvního do posledního vektoru. 

Opravdu šito v Česku

Nikdy mě nenapadlo, že bych výrobky nešila zde v Česku. Podporuji jiné drobné podnikatelky, které milují šití. Nedávno jsem viděla nějakou ceduli, že nákupem u drobného podnikatele zaplatíte jeho dceři kroužek, zatímco u giganta jste jen číslo. Něco na tom bude.

Mohli bychom produkty přeprodávat. Kupovat na aliexpressu a tady prodat jako „naše” – i to se děje. Ale to není můj styl a nikdy nebude. To slibuju. Podporou mé značky podporujete můj sen a mou touhu něco vytvořit. Něco bez keců, které nejsou pravda. Něco, za co se můžu skutečně postavit. 

Pod značkou Pawsome je velké úsilí několika lidí. A část z nich to dělá zcela zdarma. Partner Jakub kreslí veškeré vzory jen za úsměv. Mám štěstí, že jsem v Praze, kde jsme zatím krátce přistěhováni, našla skvělou švadlenu, se kterou si rozumíme i lidsky. Šije kolikrát i po nocích a dělá to poctivě a srdcem

Mám často problém říkat „moje”. Že Pawsome je moje, já jsem vytvořila. Protože to není tak docela pravda a já si moc dobře uvědomuju, že bez partnera by to třeba nešlo, a že bez švadleny bych to prostě nedokázala stíhat. Že na tom vlastně makáme společně. Mám full-time job jako většina z Vás a toto vše dělám po pozdních odpolednech, večerech a víkendech. Naučila jsem se pít kafe, nedržet si věci v hlavě ale zapisovat si je a organizovat si čas efektivně. 

Za každou kolekcí je spousta kroků. Je potřeba vymyslet nějaký koncept celé kolekce. Jednotlivé produkty přidáváme jen občas, většinou zveřejňujeme právě celé kolekce. Je potřeba i předem promyslet jednotlivé produkty a vzory – podle toho se pak kreslí. Kolekce děláme většinou 2 měsíce dopředu, aby byl dostatek prostoru vše vyladit tak, jak si představuji. Ušít, nafotit, napsat popisky,…

květinový pawsome vzor

Opravdu vlastní fotky

Vše si fotím sama. Každou jednotlivou fotku, každý jednotlivý příspěvek na sociálních sítích. Výjimkou jsou fotky od holek fotografek, které jsou moje srdcovka – Kristýna Kvapilová a Katka Mráčková. Jsou skvělé a ráda jejich fotky použiji na soc. sítích a označím je. Na eshopu u produktů ale najdete jen moje fotky. Fotku jsem vystudovala na brněnské Šuřce. Když jsem začínala fotit, fotila jsem hlavně koně. Psi přišli hlavně až s naší Bertou. Stejně jako tohle všechno. 

Volný čas v podstatě nemám – veškerý volný čas věnuji tomuto svému snu. A absolutně to stojí za to. Hodně na sebe tlačím, abych Pawsome pořád posouvala dál, abych byla stále produktivní. Jo, někdy to prostě nejde. Přijde krize, padáte na hubu. To-do list je přecpaný k prasknutí a čím víc odkládáte, tím horší máte ze sebe pocit. Ale všechna ta dřina je zapomenuta jakoukoliv zprávou od zákaznice, fotkou psího miláčka s produktem nebo zájmem o mé produkty. Moc ráda si s vámi povídám, ať už je to na Instagramu, v mailu, na Facebooku nebo kdekoliv jinde. Občas mám pocit, že v některých mám nové virtuální kamarády. Velkou spoustu zákazníků si pamatuji jménem, zvláště ty, kteří u nás nakupují často. Zdravím slečnu Nikol od Aury, vždycky se v directu na IG zasměju. 

Snažíme se podporovat psí organizace, věnujeme občas nějaký ten produkt do tombol k dobrým účelům. Ale nechci mít charitu jako prodejní argument. A dát můžu jen ve chvíli, kdy budu mít co. 

Opravdu děkuju

Díky Pawsome a focení jsem našla v řadě z vás i přátele. Za to děkuju.

Nemůžu být šťastnější, když mi píšete, že jste spokojení, že pejskovi to strašně sluší a že přijdete zas. Přijďte, budu nejšťastnější na světě.