Co obléct pejskovi na svatbu?

Svatba je velká událost a všichni jsou podle toho náležitě oháknutí. Nesmíme zapomínat ani na našeho psa – u většiny pejskařů ani on nesmí na svatbě chybět. Co pejskovi právě na svatbu pořídit?

foto: Kristýna Kvapilová

Svatební obojky a vodítka

Na trhu najdete spoustu různých svatebních obojků a vodítek a i my do budoucna nějaké plánujeme. Pořídit na svatbu speciální obojek s vodítkem je ta nejnákladnější varianta, ale pokud se vaše aktuální věci na svatbu moc nehodí, je to určitě dobrá cesta.

Svatební motýlky

Pokud obojek a vodítko vhodné na svatbu již máte, nebo to nové chcete vyšperkovat, pro psí svědky je téměř povinností nějaký fešný motýlek. Pokud celou svatbu ladíte do konkrétní barvy, určitě si vyberete z naší nabídky jednobarevných motýlků. Speciálně na svatby jsme udělali i vzor s prstýnky a nápisem “Štěkám ANO”, který je momentálně #1 mezi svatebními motýlky. Prudce elegantní taky může být klasický černý motýlek, či motýlek elegantnějšího střihu z bavlněného saténu.

Nejvíc slavnostní záležitostí je však celý bílý límeček s černým motýlkem v tuxedo stylu. Neslouží však jako obojek, takže jej doporučujeme spíše klidným pejskům a na místa, kde vám pejsek nemůže nikam utéct.

Svatební mašle

Někomu mohou přijít motýlky příliš “samčí” – pro fenky se tak hodí více psí mašle. I tady můžete ladit do konkrétní barvy a zejména růžové tóny vypadají ve tvaru mašle famózně. Jako doplněk k nevěstě můžete fence připnout bílou mašli – v tomto případě je příjemné pravidlo, že bílou nosí jen nevěsta, porušit.

Psí korále

Ne příliš vídaná varianta, ale ták krásná! Psí dámy vyzdobte korálky. Můžete je dát i k obojku či postroji, i samostatně, pokud nemá fenka kam utéct a bude při vás.

Na co nezapomenout

Určitě mějte někoho, kdo vám pejska bude v průběhu svatby hlídat. Jako nevěsta budete mít svých krásných povinností dost a bude fajn, když se budete moci spolehnout, že o pejska bude postaráno. Taky se při výběru místa nezapomeňte informovat, jestli pejsky vůbec dovolují, mnohdy jsou zakázáni.

foto: Kristýna Kvapilová

Co ještě pohlídat? Hezky to shrnuli v BeCyDog, mrkněte i na jejich článek.