Seňor Pupík: buldočí bavič z Instagramu

Kdo se pravidelně pohybuje ve vodách Instagramu už Seňora Pupíka určitě zná. Tato buldočí veselá kopa baví už více než 30 000 lidí. Jak je napadlo si založit profil na Instagramu a co plánují do budoucna?

Kluci, kdyby Vás případně někdo neznal, mohli byste se čtenářům představit?

No jasně, zdravíme čtenáře. Já jsem Señor Pupík, roční anglický buldok, co miluje sýr a mazlení s fanoušky. Kromě toho mám instagram @senorpupik kam přidávám fotky a videa ze svého života. Už se mi tím podařilo páníčka i mě uživit, takže můžeme být každý den a celý den spolu. A když nějaké penízky zůstanou navíc, tak jimi zpravidla pomůžeme pejskům v nouzi. 

Pupík je opravdový psí influencer na Instagramu. Kde se takový nápad vzal?

No influencer asi moc ne. Snažíme se bavit lidi. To mi slovo influencer moc nevystihuje. Ale nápad se spíš zrodil v páníčkově okolí. Všichni se už od mých osmi týdnů ptali jestli mám instagram a tak jsme ho zkusili s páníčkem založit, že uvidíme jak to dopadne. V tu dobu mi bylo asi osm měsíců.

Proč si páníček pořídil zrovna buldoka? Co na tomto plemeni má nejvíc rád?

Páníčkovi se vždycky líbili nejvíce boxeři, ale měl obavu, zda by dokázal takhle aktivní plemeno zvládnout a zda by mu dal dost pohybu. Přece jenom člověk neočekává, že si pořídí psa a bude s ním trávit 23 hodin denně a živit nás oba bude společný instagram 🙂 Takže když se naskytnula možnost si pořídit klidného buldoka, tak neváhal a dneska už určitě neměnil. Buldok se stal jeho nejoblíbenějším plemenem společně s mopsíkama, protože jeden mopsík jménem Mireček s námi žil a získal si psí i lidská srdce.

Co nejraději dělá Pupík ve volném čase? 

Střídám aktivní dny a odpočinkové dny. V aktivních dnech chodím po kavárnách, parcích, památkách a fotím. Bereme spolu různé kamarády ať už psí či lidské. To mě baví, hlavně potkávat fanoušky a pejsky. Když mám povinný odpočinek tak střídám spánek, mazlení s páníčkem a hraní si s mým malým bráchou mopsíkem Mirečkem. Ten se od nás teď odstěhoval do Kouřimi a stýská se mi po něm, ale už šetřím na obytnou dodávku, abych za ním mohl pravidelně a často jezdit.

Často vás ve stories vidíme v kavárnách. Máte nějaké oblíbené, dog friendly podniky?

Jo, mám rád takovou tu pěnu, co je na cappucinu 🙂 Rádi  máme Vnitroblock v Holešovicích, je tam spoustu místa, můžu se tam rozvalit na studenou podlahu a zchladit se. Obsluha je skvělá a je tam prostě fajn. Taky Miners Coffee na Žižkově, ta je překrásně vyřešená a vždycky mám k dispozici jejich vyhlášené Doggy Espresso. Teď jsem dostal tip na kavárnu na Dejvicích “Elvíra”, kterou provozuje mops Walter, tam se plánuji brzo zastavit!

Setkali jste se někdy naopak s negativní reakcí v nějakém podniku či obecně?

U nás velmi málo, ale v zahraničí mají často hodně přísné zákony pro pejsky. Třeba v Portugalsku nesmí pejsci do žádné restaurace ani kavárny.

Poznávají Vás na ulici? Zastavují vás Vaši sledující?

Jo docela často a to já rád. Mazlení neodmítnu.

Pupík i hodně cestuje. Kde všude jste byli a které místo hodnotíte jako nejlépe přístupné pro cestu se psem?

Zatím máme za sebou Portugalsko, Německo a Rakousko. S cestováním s pejskem je to všude stejné. Přepravní firmy na to nejsou mezinárodně vůbec připravené, všechno je třeba ověřovat a často řešit pro pejska individuálně. To samé s ubytováním, více jak polovina potenciálních variant ubytování s pejskem odpadne. Třeba na bookingu píší, že pejsek není problém, ale už k tomu nenapíší za jakých podmínek. Museli jsme takto rušit třeba 7 různých rezervací, kde podle bookingu byli “dog friendly”, ale už neuvedli, že si s sebou musíme přivézt klec a do té mě zavřít.

Kam se ještě chcete podívat?

Meteora v Řecku, Dolomity v Itálii, Sa Calobra na Mallorce, Henningsvaer v Norsku a mohl bych pokračovat. A díky obytné dodávce se těšíme, jaké skryté poklady objevíme i po cestě do těhle vyhlášených lokací..

 Vnímáš rozdíly v chování k pejskům tady a v zahraničí?

Z pohledu lidí příliš ne, všude na nás byli lidé převážně milí a chtěli si mě pomazlit. I z hlediska povolení vstupu se psy je to podobné. Do většiny míst mě pustili, ale jsou místa, kde mají pejsci zákaz. Například v Portugalsku mě nevpustili do zahrad Palacio de Crystal, stejně jako mě v Praze nepustí do Valdštejnské zahrady. Většinou nás to mrzí, ale respektujeme to.

Jaké máte plány do budoucna?

Hlavní je být šťastní, posouvat tvorbu pro fanoušky na novou úroveň a pomáhat společně s fanoušky dobročinností všude, kde to jde. Konkrétní plán je koupit si příští rok dodávku a tu přestavět, abychom v ní mohli bydlet, kdekoliv se nám zachce. Tím odpadnou problémy s dopravou pro pejsky i s bydlením a dostaneme možnost tvořit pro fanoušky (i pro sebe) fotky a videa odkudkoliv budeme chtít. Také chystáme na duben 2020 jednu opravdovou bombu, ale to zatím nemohu prozradit.